top of page

ТРЕНУВАННЯ

sport-dlya-skhudnennya-pc-min.jpg
image.jpg

Відомо, що спорт позитивно впливає на людину, є корисним для здоров’я дорослих та дітей. Контрольована й правильно розрахована фізична активність є чудовим способом підтримки гарного самопочуття, молодості, сили, впевненості у собі. Переоцінити користь спорту в житті людини важко — в багатьох випадках тренування є частиною терапевтичних заходів, реабілітаційних програм, профілактики хвороб. Наявність різних видів спорту надає можливість кожному обрати для себе оптимальний варіант занять та їх інтенсивність.

  Навіщо потрібні тренування?

 Покращення здоров'я. Користь спорту для людини є досить високою. Регулярні заняття попереджають ризик розвитку хвороб та патологій, у тому числі захворювань:

  • серцево-судинної системи;

  • нервової системи;

  • опорно-рухового апарату;

  • системи травлення.

Деякі фізичні вправи входять до програм реабілітації, є рекомендованими після тяжких хвороб, в період відновлення після операцій. Згідно зі статистикою, заняття спортом на постійній основі підвищують стійкість організму до вірусних та бактеріальних інфекцій. Заняття спортом покращують стан судин та нормалізують кровообіг. Майже кожне тренування позитивно впливає на один з найбільших органів людського тіла — шкіру. При активному кровообігу клітини добре забезпечуються киснем, що в свою чергу оптимізує метаболізм.

Втрата ваги. Це, мабуть, найпопулярніша причина, коли люди відвідують тренування. Регулярні фізичні вправи мають дуже важливе значення для підтримання хорошого здоров’я під час втрати ваги та допомагають підтримувати «нову вагу». Під час виконання різноманітних вправ тіло стає підтягнутим, гнучким та стрункішим, м’язи отримують гарну форму й рельєф. Саме тому фізична активність є фактором, який суттєво впливає не тільки на зовнішній вигляд, але й на самооцінку, впевненість в собі. Якщо Вам не подобається ваша фігура, ви бажаєте підтягнути тіло, підвищити витривалість, схуднути, позбавитись від целюліту, знайте, що спорт в цій справі є вашим найкращим помічником.

Зменшення рівня стресу, тривоги та депресії. 

Ще одна користь, яку дають регулярні заняття спортом, — це стимуляція вироблення ендорфіну, серотоніну, дофаміну, норадреналіну. Тобто гормонів, високий рівень яких гарно впливає на настрій. Люди, які регулярно займаються спортом, мають суттєве покращення стану нервової системи, у тому числі спостерігаються такі ефекти:

 - підвищення стійкості до стресу;

 - зменшення рівня тривоги;

 - профілактика депресії.

Також багато лікарів рекомендують своїм пацієнтам вдаватись до фізичної активності для позбавлення від безсоння, надмірного розумового й емоційного навантаження.

Заняття спортом заряджають енергією. Людина з синдромом хронічної втоми має проблеми з працездатністю, повноцінним відпочинком, часто страждає на безсоння та депресії. Тому заняття спортом потрібні для підвищення життєвого тонусу. Фізичні вправи, які ви виконуєте , не тільки приносять «приємну втому», але й одночасно заряджають вас енергією, що в свою чергу сприяє підвищенню настрою, позбавленню від сумних думок, заповненню розуму новими ідеями та бажаннями. Правильно підібрані фізичні навантаження допомагають зняти м’язові зажими, позбутись хронічного болю та втоми, що позитивно впливає на відпочинок та сон. Заняття спортом покращують здатність швидко та міцно засипати. Як наслідок, людина отримує можливість повноцінного й більш якісного відновлення сил.

Розширення кола знайомих. Відвідуючи тренажерні зали, танцювальні групи та фітнес-центри, ви знайдете багато нових знайомих та друзів, зі спільними інтересами, розширите свій кругозір, що є дуже вагомим пунктом у довгому списку «плюсів» заняття спортом.

Боротьба зі шкідливими звичками. Займаючись спортом, легше відмовитися від шкідливих звичок, а особливо паління. Вправи добре стимулюють обмін речовин. Відомо, що спортсмени, які кинули палити, простіше справляються з великими навантаженнями, оскільки у них покращується постачання тканин киснем, яке, звичайно ж, ускладнюється, коли людина палить.

Важко змусити себе розвиватися та не пропускати тренування. Для цього потрібно не тільки перебудувати графік, але й змусити себе не лінуватися. А це найскладніше. Якщо ви пересилите свого внутрішнього лінивця, будете регулярно ходити на тренування, то не тільки побачите результат у дзеркалі, а ще й відчуєте внутрішню силу дух, фізичну і ментальну сили. На кожному тренуванні Ви доводите собі, що сильніше, ніж були вчора. І ця маленька перемога над собою змушує повірити в те, що ви здатні на більше.

bottom of page